کل کاربران : 236851
کاربران امروز : 39
بازدید امروز : 40
کاربران دیروز : 30
بازدید دیروز : 30
کاربران آنلاین : 31

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
اصول پدافند غیرعامل در ساخت و سازهای شهرستان مورد توجه جدی گیرد      

فرماندار درمیان گفت: اصول پدافند غیرعامل در ساخت و سازهای شهرستان مورد توجه جدی گیرد

محمد بشیری زاده در نشست کمیته پدافند غیرعامل شهرستان درمیان اظهار کرد:وظایف ‌ شهرداری‌ها،دهیاران و سایر دستگاه های اجرایی شهرستان متولی ساخت و ساز مسکن در اجرای اصول و اهداف پدافند غیرعامل گسترده و حایز اهمیت است.
وی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس ملت ایران تجربه ای گران بها در حوزه پدافند غیرعامل است افزود:با استفاده از اصول پدافندی می توان از وارد شدن خسارات مالی و همچنین تلفات انسانی جلوگیری کرد و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل کاهش داد.
وی از درمیان به عنوان شهرستانی حیاتی در موضوع پدافند غیر عامل نام برد و عنوان داشت:درمیان به دلیل دارا بودن شرایط خاص جغرافیایی و استراتژیک نقش و اهمیت ویژه ای در پدافند غیر عامل دارد .
فرماندار درمیان با بیان اینکه باید پدافند غیر عامل به یک باور عمومی در جامعه تبدیل شود گفت: جریان پدافند غیر عامل یک جریان ساری و جاری است که در سطح جامعه باید با آموزش و فرهنگ سازی زمینه مشارکت مردم در همکاری و اجرای طرح ها و فعالیت های مرتبط به پدافند غیر عامل افزایش دهیم.
بشیری زاده از زلزله، خشکسالی و سیل به عنوان مهمترین حوادث طبیعی تهدید کننده شهرستان مرزی درمیان یاد کرد و ابراز داشت پدافند غیر عامل در این زمینه باید در دستور کار دستگاه‌های اجرایی شهرستان قرار بگیرد.
فرماندار درمیان:آمادگی و توانمند سازی شهروندان در برابر بلایای طبیعی را یکی از راهکارهای نهادینه شدن پدافند غیر عامل در شهرستان دانست و افزود: شناسایی نقاط آسیب پذیری شهرستان در برابر تهدیدات و نظارت بر رعایت اصول پدافندی در اجرای طرح های عمرانی از مهترین وظایف اعضای کمیته پدافند غیر عامل درمیان است.

وی فضا سازی وتبلیغات محیطی،رزمایش پدافند غیر عامل در مدارس شهرستان با همکاری هلال احمر، شهرداری، آموزش و پرورش و آتش نشانی و برگزاری دورهای آموزشی و مسابقات فرهنگی و ورزشی را از مهترین برنامه های هفته پدافند غیرعامل در شهرستان درمیان برشمرد.


گروه خبری : اخبار عمومی
منبع : وب سایت فرمانداری درمیان
آخرین ویرایش : 1396/08/09 -- 04:00:34
نویسنده : AdminFullName
تعداد بازدید : 238

مسجد جامع هندوالان

 

دسترسی سریع

 

 

 


جمعه
23 آذر 1397
5. ربيع‌الثاني 1440
2018 Dec 14

 

 
وب سایت این اداره را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

وب سایت اداره ثبت احوال درمیان


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS