کل کاربران : 257487
کاربران امروز : 6
بازدید امروز : 7
کاربران دیروز : 30
بازدید دیروز : 30
کاربران آنلاین : 6

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
رونمایی از سامانه ثبت تغییر نشانی      

همزمان با جشن سده ثبت احوال، از سامانه ثبت تغییر نشانی به صورت اجرایی و عملیاتی رونمایی شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، رییس سازمان ثبت احوال کشور در خصوص این سامانه گفت: در این اقدام شماره ملی افراد در کنار مکان و نشانی آنها قرار خواهد گرفت یعنی افراد تغییر نشانی خود را در این سامانه ثبت خواهند کرد و به روز رسانی آدرس افراد انجام خواهد شد.

حمید درخشان نیا افزود: در ابتدای سال جاری شورای اجرایی فناوری اطلاعات مصوبه‌ای ابلاغ کرد که به موجب آن تکلیف شد همه دستگاه‌های اجرایی مکلفند آدرس، نشانی و کد پستی افراد را فقط از سازمان ثبت احوال استعلام کنند و این تحول بزرگ باعث می‌شود که تمام آدرس‌ها از فرم‌های کاغذی و کاربرگ‌های الکترونیکی حذف شود که این اقدام می‌تواند در جهت توجه به حقوق شهروندی افراد و شناسایی جمعیت و مهاجرت جمعیت باشد.

وی در ادامه گفت: از امروز مردم فرصت دارند به سایت سازمان ثبت احوال مراجعه کنند و نشانی خود را در صورت تغییر ظرف ۲۰ روز از زمان تغییر به ثبت احوال اعلام کنند و با این اقدام ظرف یک سال تمام دستگاه‌های اجرایی تکلیف دارند که از مردم آدرس نگیرند و کاربرگ‌های الکترونیکی و فرم‌های کاغذی آدرس حذف شود.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: امیدواریم این کار که از امروز آغاز شده است ظرف مدت یک سال تمام شود تا بتوانیم با این اقدام بر افتخارات دوره دولت تدبیر و امید بیافزاییم.(خبر تکمیل می شود)

 


گروه خبری : اخبار عمومی
منبع : وب سایت سازمان ثبت احوال کشور
آخرین ویرایش : 1397/10/04 -- 07:11:39
نویسنده : AdminFullName
تعداد بازدید : 105

مسجد جامع هندوالان

 

دسترسی سریع

 

 

 


چهارشنبه
29 خرداد 1398
15. شوال 1440
2019 Jun 19

 

 
وب سایت این اداره را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

وب سایت اداره ثبت احوال درمیان


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS