کل کاربران : 311282
کاربران امروز : 71
بازدید امروز : 76
کاربران دیروز : 66
بازدید دیروز : 80
کاربران آنلاین : 7

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت «روز ثبت احوال»      

«بسم الله الرحمن الرحیم »
 
سوم دی ماه، سالروز نخستین ثبت رسمی و قانونی ولادت و صدور شناسنامه در ایران است و نامگذاری این روز به عنوان «روز ملی ثبت احوال» ، فرصتی مغتنم برای تبیین تلاش‌های خدمتگزاران این عرصه است که منشأ خدمات چشمگیری در این مرز و بوم بوده‌اند.
 
سازمان ثبت احوال به عنوان مرجع رسمی امور هویتی ایرانیان، دستاوردهای ارزشمندی در زمینه هویت بخشی و صیانت از حقوق شهروندان با ثبت به موقع وقایع حیاتی چهارگانه (تولد، وفات، ازدواج و طلاق) و احراز هویت در بستر خدمات هویت الکترونیکی ایجاد کرده است.
 
صدور کارت ملی هوشمند، به عنوان زیرساخت اصلی دولت الکترونیک، مورد تاکید و توجه دولت بوده و ماحصل این طرح ملی، الکترونیکی شدن تمامی خدمات با مشارکت موثر دستگاه‌های اجرایی خواهد بود که نشانگر تحولات چشمگیری است که در حوزه ثبت احوال شاهد آن هستیم.
 
خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است و این پهناوری، موجب شده تا کم تراکم ترین استان کشور از نظر جمعیتی محسوب شود؛ اگرچه این موضوع، روند توسعه زیرساخت ها و خدمات رسانی در استان را با کندی مواجه کرده است، لیکن نیروی انسانی توانمند، تلاشگر و نخبه از مزیت های برجسته استان خراسان جنوبی است که ما را در مسیر توسعه ی شتابانِ منطقه، دلگرم و امیدوار می کند.
 
علیرغم افزایش آسیب های اجتماعی به ویژه طلاق در کشور و همچنین شیب فزاینده آن در استان، رتبه بیست و نهم خراسان جنوبی در ثبت طلاق کشور و رتبه پانزدهم در ازدواج با وجود جمعیت کم، نشانگر جایگاه والا و مقدس «نهاد خانواده» میان مردم «فرهنگ مدار» و «خانواده دوست» استان است؛ چرا که خانواده به عنوان اصلی ترین نهاد اجتماعی، اثرگذارترین کانون تربیتی به شمار رفته و پرداختن به این بنای بنیادین و هدایت آن به جایگاه واقعی اش، سبب اصلاح جامعه و غفلت از آن، سقوط به ورطه نابودی خواهد بود.
 

اینجانب فرارسیدن سالروز «ثبت احوال» و آغاز صد و یکمین سال تاسیس این سازمان را به کلیه کارکنان خدوم ثبت احوال در استان خراسان جنوبی، تبریک عرض می نمایم و امیدوارم دستگاه های اجرایی مرتبط، با همکاری صمیمانه با تلاشگران ثبت وقایع حیاتی، در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، سیاست های دولت «تدبیر و امید» و ارائه خدمات شایسته به شهروندان موفق و سربلند باشند.

محمدصادق معتمدیان
استاندار خراسان جنوبی


گروه خبری : اخبار عمومی
منبع : روابط عمومی اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی
آخرین ویرایش : 1398/10/03 -- 10:06:35
نویسنده : AdminFullName
تعداد بازدید : 146

مسجد جامع هندوالان

 

دسترسی سریع

 

 

 


سه شنبه
24 تير 1399
23. ذي‌القعده 1441
2020 Jul 14

 

 
وب سایت این اداره را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

وب سایت اداره ثبت احوال درمیان


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS